gralmarine gl7

2021-03-04

gralmarine gl7

Dobra latarka nurkowa to podstawa wyposażenia każdego nurka. Jest to oczywistość, ale dla wielu nurków-amatorów, istotniejsza jest cena, niż rzeczywiste osiągi. Takie podejście może jednak okazać się gruntu fałszywe, szczególnie, jeśli nurkujemy w dość mętnych polskich wodach, lub gdy faktycznie będziemy potrzebowali silnego strumienia światła, np. w sytuacji awaryjnej, a mdły promień tańszej latarki nie będzie w stanie zawiadomić współtowarzyszy o problemie, jeżeli chodzi o gralmarine gl7 https://deflouexplorerstore.com/pl/p/GRALMARINE-AKUMULATOR-6%2C8-AH/310 .


Wybór dobrej latarki nurkowej to także postawa w przypadku, gdy nastawiamy się na nurkowania jaskiniowe, głębokie bądź nocne. Aby móc cieszyć się maksymalną przyjemnością z nurkowań tego typu, konkretne oświetlenie jest niezbędne. Przeskok, jaki dokonał się w technologii latarek nurkowych jest ogromny. Jeszcze nie tak dawno temu światło pod woda dostarczały żarówki halogenowe, później panował okres lamp wyładowczych typu HID, a obecnie niemal we wszystkich propozycjach wiodących producentów obowiązkowo mamy do czynienia z diodami LED.


Nie inaczej jest także w przypadku latarki gralmarine gl7. Doświadczeni nurkowie mogą znać jej poprzednią wersję GL1 LED i z całą pewnością chętnie zapoznają się z ofertą jej następczyni. Latarka Gralmarine gl7 dysponuje całościową mocą aż 8400 lumenów. Składa się na nią siedem pojedynczych diod skupionych w jednej wiązce. Takie rozbicie umożliwia tylko częściowe wykorzystanie mocy latarki, gdyż producent umożliwił dwa przełączenia- na trzy i siedem diod. Moc w przypadku korzystania tylko z 3 diod wynosi 3600 lumenów. Zasilanie latarki gralmarine gl7 jest oparte o system akumulatorów. W ofercie sprzedażowej dostępnych jest 5 różnego typu możliwości od 6,8 AH pozwalających na 80/195 minut nieprzerwanego świecenia, aż do 41 Ah, które umożliwia 505/1180 minut światła. Połączenie głowicy latarki z akumulatorem odbywa się poprzez 1,3 m przewód z hermetycznym wtykiem. Ogromną zaletą wszystkich latarek diodowych jest ich niewielka waga oraz rozmiary przy zachowaniu odpowiedniej mocy. Także latarka gralmarine gl7 nie odstaje od tej specyfikacji. Razem z wyłącznikiem mierzy tylko 50x89 mm przy wadze -0,18 kg (wodzie), co daje nam ogromną wygodę w manewrowaniu tym sprzętem. Również akumulator, nawet o największej mocy, nie zwiększa w wydatny sposób jej rozmiarów oraz wagi. Wygodę użytkowania usprawnia także możliwość wyboru uchwytu Godman’a bądź mocowania na przedramię, a także sposób umieszczenia przełącznika mocy świata. Możliwość wyboru aktywnych trzech bądź siedmiu diod została umiejscowiona na pierścieniu obrotowym w korpusie reflektora.


Jakość latarki gralmarine gl7 potwierdza jej szeroka popularność i ilość sprzedanych egzemplarzy. Szczególnie łatwo decydują się na nią osoby, które miały już do czynienia z latarkami tej firmy, a szczególnie, wspomnianym już modelem GL1 LED. Poparciem jakości latarki są testy, przeprowadzane na 150 metrach, w których sprzęt potwierdził wszystkie swoje zalety.