firmy sprzątające

2019-01-10

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?

W ostatnich latach można zauważyć spory wzrost zainteresowania usługami sprzątającymi - zarówno wśród właścicieli firm, jak i wśród osób prywatnych. Stawiamy na wygodę, dlatego to trudne i mozolne zadanie zlecamy tym, którzy się na tym znają. Firmy sprzątające oferują naprawdę dobre warunki. Jak jednak rozpoznać tę właściwą? Odkąd usługi sprzątające upowszechniły się, firmy sprzątające https://eclear.pl/cennik/ również mocno zaistniały na rynku. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą do biura.


Każdy poważny przedsiębiorca wie, że porządek w biurze jest częścią jego wizytówki i po prostu musi zostać zachowany. Bez tego pracownicy nie będą lubili swojego miejsca pracy, a potencjalni kontrahenci po prostu nie będą chcieli nawiązywać żadnych korzystnych interesów. Firmy sprzątające doskonale o tym wiedzą, dlatego ich pracownicy są ciągle doszkalani i wyposażani w najlepszy sprzęt pozwalający na bardzo dokładne zadbanie o każdy zakamarek biura. Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą do twojego biura?


Szukaj opinii innych klientów

Nie bój się pytać swoich znajomych, czy mają pozytywne (lub negatywne, to też wskazówka) doświadczenia z firmami sprzątającymi. Jeśli w biurze któregoś z kontrahentów zobaczysz porządek robiący wrażenie, pochwal go i spróbuj dowiedzieć się, z kim obecnie współpracuje. Szukaj pozytywnych opinii w Internecie - obecnie nie brakuje tam specjalnych rankingów, w których każdy klient może ocenić swoją współpracę. Firmy sprzątające same również dbają o to, by referencje od dużych klientów zostały umieszczone na ich własnej stronie internetowej. To także dodatkowa wskazówka, która powie ci, czy wstępnie wybrane przez ciebie firmy sprzątające miały do czynienia z podobnymi powierzchniami do twojej.


Sprawdź certyfikaty i ubezpieczenie OC

Nigdy nie możesz zapomnieć o sprawdzeniu ubezpieczenia. Nawet najbardziej doświadczone firmy sprzątające mogą czasem popełnić błąd, który obie strony może słono kosztować - sprzęt, który posiadasz w swoim biurze jest nie tylko wrażliwy na uszkodzenia, ale przede wszystkim bardzo wartościowy. Zniszczenie go bez posiadania ubezpieczenia wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego wszystkie profesjonalne firmy sprzątające dbają o aktualne ubezpieczenie OC.


Istotne dla ciebie będzie również to, czy wstępnie wybrane firmy sprzątające posiadają właściwe certyfikaty branżowe. Absolutnym minimum jest Gwarant Czystości i Higieny, który wydawany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości. Każdy twój pracownik musi być odpowiednio wyszkolony, byś go zatrudnił, zadbaj więc też o to, by firma sprzątająca, która świadczy dla ciebie swoje usługi, miała odpowiednio przeszkolonych pracowników.


Zobacz sprzęt i środki czystości

Ze względu na wcześniej już wspomniany kontakt z bardzo delikatnym sprzętem, firmy sprzątające świadczące swoje usługi dla biur powinny posiadać profesjonalny sprzęt oraz korzystać z najlepszych, dedykowanych do sprzętów biurowych, środków czystości. Nie wahaj się zapytać, z czego korzystają wybrane przez ciebie firmy sprzątające i upewnij się, że to bezpieczne dla środowiska, w którym pracujesz. To znacząco ułatwi ci ostateczny wybór.


Pamiętaj także, że profesjonalny sprzęt znacząco skraca pracę. A dla ciebie czas to pieniądz - nie chcesz przecież płacić więcej niż to konieczne, nikt nie chce. Upewnij się, że firma, którą chcesz u siebie zatrudnić, nie korzysta już jedynie z mopa i ściereczek do kurzu - to nie te czasy, gdy musiałeś zgadzać się na brak fachowości, bo rynek usług sprzątających był wąski. Firmy sprzątające, które nie korzystają z nowinek technologicznych dobrych dla swoich klientów, nie są warte twojego zaufania.