gillette mach 3

2019-07-10

Gillette mach 3

Decydując się na Gillette mach 3 wskazuje się, że Gillette to firma założona przez Kinga C. Gillette. W 1895 roku wymyślił prostą i tanią żyletkę, która miała być wyrzucana po stępieniu. Chciał rozpocząć ich produkcję na większą skalę, jednakże gdy zwrócił się w tej sprawie do inżynierów Instytutu Technologii w Massachusetts – poinformowali go, że masowa produkcja cienkich, twardych i tanich ostrzy nie jest możliwa. Warto o tym pamiętać przedstawiając Gillette mach 3.


Pięć lat później poznał Williama Nickersona wraz z którym zbudował własną maszynę oraz otworzył firmę o nazwie Gillette Safe Razor Company. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1903 roku, jednakże początkowo nie było popytu na wytwarzany produkt. Pierwsze stalowo – węglowe nożyki z uchwytem wystarczały na około 20 goleń. Z czasem grono odbiorców powiększało się, a po I Wojnie Światowej Gillette zdobył kontrakt na zaopatrzenie Armii Krajowej, dzięki czemu zyskał wielu przyszłych, potencjalnych klientów. Producent na każdym pudełku zamieszczał swój portret, co zaowocowało tym, że szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych ludzi w kraju.

Gillette MACH 3

To maszynka do golenia dla mężczyzn z wymiennymi ostrzami. Przedstawiciele marki Gillette wierzą, że istnieje co najmniej dziesięć powodów, że jest lepsza od zwykłej jednorazówki.


Posiadają 3 ostrza twardsze niż stal, które w porównaniu z ich poprzednikami dłużej zachowują ostrość. Opracowano je tak, aby można było ich użyć co najmniej piętnaście razy. Wyposażone są również w bardziej precyzyjne ostrza niż poprzednie modele, dzięki czemu golenie zarostu jest prostsze i bardziej efektywne. Mają wbudowany pasek nawilżający, który zapewnia duży poślizg i chroni przed podrażnieniami. Gdy golenie przestaje być optymalne, zmienia on kolor na biały. Posiadają także mikrolistki osłaniające, umieszczone w elastycznej osłonie Comfort Guard, które zapewniają wygodne golenie przy samej skórze. Są wielozadaniowe. Mają również lekko naciągnąć skórę i przygotować zarost do golenia. Wysokiej klasy rączka została profesjonalnie wyważona, dzięki czemu świetnie leży w dłoni, a także zapewnia komfort i kontrolę podczas golenia. Maszynka Mach 3 Turbo może być używana ze wszystkimi wymiennymi ostrzami tej serii.

 

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii histerezy zastosowanej w maszynce z trzema ostrzami pierwsze unosi włoski, a następne goli wzdłuż ich trzonów, dzięki czemu cały proces jest dokładniejszy i przynosi bardziej długotrwałe efekty. Progresywna geometria ostrzy optymalizuje i zapewnia komfort. Sprawia, że ostrza, które są wyposażone w cztery niezwykle cienkie warstwy ze wzmacniającą diamentową powłoką typu DLC (Diamond Like Carbon), przesuwają się bliżej twarzy. Dodatkowo, każde z nich jest osadzone na sprężynującej podstawie. Ostrza są ruchome, co umożliwia automatyczne dostosowanie się do różnych sposobów golenia oraz kształtów twarzy. System Comfort Guard, na którym oparta jest konstrukcja maszynki, pomaga odpowiednio ułożyć zarost, aby umożliwić bardziej komfortowe golenie. Dzięki przymocowaniu rączki bezpośrednio do przedniej części wkładu, siła jakiej używamy nie wpływa na nacisk. Dzięki otwartej obudowie płukanie i czyszczenie maszynki jest proste i praktyczne, a równomiernie rozłożona siła i łagodne mikrodrgania spowodowane przez zasilany bateriami silniczek zapewniają redukcję tarcia i zwiększenie komfortu golenia.

Na rynku dostępne są trzy modele MACH 3:

·      Sensitive

·      Start

·      Turbo


Decydując się na Gillette mach 3 nie należy zapominać, że seria posiada możliwość wymiany ostrzy. Jest to bardzo praktyczne. Ostrza powinny być ostre i skuteczne, jednakże z czasem – zużywają się. Nie musimy wtedy kupować nowej maszynki, a jedynie wymienne wkłady, odpowiednie do posiadanego przez nas modelu. W ofercie Gillette dostępne są paczki zawierające dwie, cztery lub osiem sztuk.