druk fleksograficzny

2021-03-01

Druk fleksograficzny

Drukarnie fleksograficzne, z uwagi na coraz większe zainteresowanie drukami niestandardowymi, wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i rozszerzyły swoją działalność i nowe nowe sposoby druku. Przede wszystkim tego typu rozwiązanie sprawia, że konkurencyjność na rynku drukarskim ciągle rośnie. Powstaje coraz więcej zakładów tego typu, oferujących swoim klientom niestandardowe rozwiązania w kwestii przeprowadzania procesu drukowania, ale również oferujących nowe technologie w tym procesie, jeżeli chodzi o druk fleksograficzny http://www.atriapolska.pl/ .


Jednak, aby nie być gołosłownym, należy zwrócić uwagę na rodzaj farby, która jest obecnie stosowana. Coraz więcej nowoczesnych drukarni opiera swoją działalność na farbach fleksograficznych, o właściwościach, które idealnie wpasowują się w działalność tego typu zakładów.

Farba fleksograficzna, ze względu na swój skład, ma właściwości przyczepne na każdym rodzaju podłoża, bez względu na rodzaj jego faktury czy dostępne nierówności. Do tej pory wydruki, szczególnie te wielkoformatowe, były przeprowadzane na powierzchniach typowo płaskich, bez jakichkolwiek załamań czy wzniesień, jeżeli chodzi o druk fleksograficzny na folii.


Polimery zawarte w składzie takiej farby, pozwalają na doskonałe pokrycie planowanego obszaru powierzchni podczas drukowania, bez potrzeby kosztownych poprawek, czy też bez pozostawiania białych, szpecących plam. Do tej pory, kiedy zlecenie opierało się na właśnie takiej niestandardowej powierzchni wydruku, zazwyczaj poprawki nanosiło się ręcznie, jeśli to było możliwe, jeśli nie, nadrukowywało się kilka warstw na wydruku w taki sposób, by jak najwięcej powierzchni było pokryte farbą. Jak można się domyślić, tego typu rozwiązania znacząco się wydłużały, jeśli chodzi o ich realizację, nie mówiąc już o dodatkowych kosztach, zarówno ze strony firmy drukującej, jak           i zamawiającego. Drukarnie fleksograficzne wykorzystują różne rodzaje farby. Zazwyczaj ma ona w swoim składzie różnego rodzaju polimery oraz barwniki, będące tworzywami sztucznymi. Coraz częściej jednak zarówno polimery, jak i barwniki są zamienione w składzie na składniki naturalne, mniej alergiczne, bardziej przyjazne środowisku oraz osobom, w otoczeniu których będą zastosowane.

Tego typu rozwiązania dają możliwość dostosowania składu farby w oparciu o indywidualne zapotrzebowanie klienta. Dzięki temu klient ma świadomość, jakiego produktu może się spodziewać, a jednocześnie wie, że ten produkt nie będzie potencjalnie niebezpieczny dla osób, które mogą być na przykład uczulone na jakiś jego składnik.


Oprócz bezpieczeństwa drukarnie fleksograficzne zapewniają usługę w pełni kolorystyczną, to znaczy dostępna paleta barw, jaka jest do wykorzystania, obejmuje swym zakresem olbrzymią liczbę dostępnych kolorów tak, by efekt przeniesiony podczas nadrukowywania był zgodne              z oczekiwaniami klienta. Jest to szczególnie ważne na przykład w reklamie, bądź gdy istnieje nacisk na podkreślenie wymowy, którą ma przekazać wydruk, poprzez właśnie odpowiednie dobrania kolorystyczne. Dzięki temu usługa, oferowana przez właśnie taką drukarnię, jest kompleksowa.